Autor Olga Vaňková CHS od Punkvy

08.09.2010 10:06

5. 9. 2010          V sobotu jsem s kamarádkou Janou pořádala výcvikový den pro Klub chovatelů švýcarských honičů a pro Klub chovatelů honičů. Letos III. ročník. Stav přihlášených psů se neustále měnil, někteří se omluvili, někteří ne. Nakonec přijelo 5 psů. 3  bernští honiči, štýrský brakýř a basset hound. Úroveň psů byla určitě lepší než loňský rok. Bylo pro nás překvapením, jak psům šla disciplína vyhledání a chování u střeleného kusu. Stopa psům také vcelku šla, i když byla prochozena nadšenými houbaři. Trochu mě mrzí, že nepřijelo víc psů, chystání všeho mi zabralo stejně času, jako pro dvojnásobek psů. Aspoň jsme dřív skončili. Děkuji všem pomocníkům, kteří byli opravdu  nezbytní.

                           Dva psi už byli plně připraveni na zkoušky, další se seznámili s disciplínami a budou už pokračovat sami. Bernští honiči předvedli svoje lovecké vlohy, měla jsem z nich radost.

 

 

Jak je již z článku zřejmé i my jsme se zúčastnili a moc děkujeme holkám i pánům myslivcům za vše. Bylo to pro nás velice přínosné a nelze opomenout ani perfektní organizaci, výborné občerstvení a vytopenou chaloupku!!!

 

 

 

 


//https://neousek.webnode.cz